Kontoret

Vd

Lars Ericson, vd

Övgripande föreningsfrågor
Telefon: 08-714 39 74
E-post: lars.e@konsumentforeningenstockholm.se

 

Charlotte Klevenstedt, vd-assistent

Telefon: 08-714 39 67
Mobil: 0703-49 89 15
E-post: charlotte.k@konsumentforeningenstockholm.se

 

Lars Rande, kontorsservice

Telefon: 08-714 39 54
Mobil: 073-672 89 04
E-post: lars.r@konsumentforeningenstockholm.se

 

 

Medlemsverksamheten

Vi arbetar med utåtriktade aktiviteter och med stöd till förtroendevalda.

Helen Persson, chef Medlemsverksamheten

Telefon: 08-714 39 75
Mobil: 070-563 04 46
E-post: helen.p@konsumentforeningenstockholm.se

 

John Backlund, projektledare

Sponsring och medlemserbjudanden
Telefon: 08-714 39 73
Mobil: 070-341 55 10
E-post: john.b@konsumentforeningenstockholm.se

 

Rosie Karlsson, projektledare

Ger stöd till förtroendevalda och har kontaktansvar gentemot butikerna. 
Telefon: 08-714 39 53
Mobil: 070-253 13 48
E-post: rosie.k@konsumentforeningenstockholm.se

Andreas Franzén, projektledare

Ger stöd till förtroendevalda och har kontaktansvar gentemot butikerna. 
Telefon: 08-714 39 66
Mobil: 0761-45 44 25
E-post: andreas.f@konsumentforeningenstockholm.se

Johan Thidell, projektledare

Främst utbildning, valprocesser, seminarier, folkrörelsearbete och Fairtrade
Telefon: 08-714 39 56
Mobil: 070-398 52 99
E-post: johan.t@konsumentforeningenstockholm.se

Annelie Flensburg, administratör

Arbetar med information och stöd till förtroendevalda.
Telefon: 08-714 39 63
Mobil: 070-341 55 42
E-post: annelie.f@konsumentforeningenstockholm.se

Pia Wiss, administratör

Stöd till förtroendevalda med ekonomi som specialområde.
Telefon: 08-714 39 62 
Mobil: 070-341 55 33 
E-post: pia.w@konsumentforeningenstockholm.se

 

Lena Aronsson, kommunikatör

Ansvarar för KfS webbplats och arbetar med information till medlemmar och förtroendevalda.
Telefon: 08-714 39 70
Mobil: 070-341 55 38
E-post: lena.a@konsumentforeningenstockholm.se

 

Minna Hellman, projektledare

Arbetar med frågor kring mat och hälsa. Ansvarig för vårt arbete med bistånd.
Telefon: 08-714 39 59
Mobil: 070-660 05 06
E-post: minna.h@konsumentforeningenstockholm.se

Adam Bäckstrand (f.d. Svensson), projektledare

Telefon: 08-714 39 72
Mobil: 070-341 55 31
E-post: adam.b@konsumentforeningenstockholm.se

 

Anna Lilja, kommunikatör

Arbetar främst med konsument- och miljöfrågor.
Telefon: 08-714 39 79 
Mobil: 076-015 39 72
E-post: anna.l@konsumentforeningenstockholm.se

 

Konsument & Miljö

Arbetar med att engagera medlemmar, driva opinion och påverka beslutsfattare i aktuella konsumentfrågor.

Louise Ungerth, chef Konsument & Miljö

Föreningens taleskvinna i konsument- och miljöfrågor.
Telefon: 08-714 39 71
Mobil: 070-341 55 30
E-post: louise.u@konsumentforeningenstockholm.se

    

Medlemsdemokrati

Den formella delen av medlemsdemokratiska organisationen och administration kring föreningsstyrelsens arbete.

Thomas Evers, chefsjurist

Mobil: 070-643 11 52
E-post: thomas.e@konsumentforeningenstockholm.se

 

Finans

Per Thunell, ekonomi- och finansdirektör

Telefon: 08-714 39 65
Mobil: 070-529 60 84
E-post: per.t@konsumentforeningenstockholm.se

 

 Fotografer: Erik Svensson, Linus Höök

Publicerad: 2012-02-27

100 KR

Bli medlem för 100 kronor. Ansök redan idag.