KfS styrelse

KfS styrelse består av tio ledamöter och vd. Styrelsen ansvarar för föreningens organisation och för förvaltningen av föreningens angelägenheter.

Sune Dahlqvist, ordförande

Född 1948

Pensionär

E-post: sune.dahlqvist@live.se
 

Lena Nyberg, vice ordf

Född 1959
Generaldirektör för Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF

E-post: lena.m.nyberg@telia.com
 

Lars Ericson, vd

Född 1963

Övergripande föreningsfrågor

E-post: lars.e@konsumentforeningenstockholm.se
 

Ali Farokhian

Född 1978

Global Business Manager, Tobii AB

E-post: ali.farokhian@tobii.com

Camilla Dahlin-Andersson

Född 1967

Ordförande Newstag

E-post: camilla@newstag.com

Conny Fogelström

Född 1960
Vd Chairman Konsult AB

Tel: 072-190 73 00
E-post: conny.fogelstrom@hegeli.se
  

Jan Johnsson

Född 1955
Ledningsrådgivare, Hyresgästföreningen

E-post: jan.johnsson@hyresgastforeningen.se

Kerstin Wallentin

Född 1964

Kommunikationschef, Systembolaget

E-post: kerstin.wallentin@systembolaget.se

Kristina Kamp

Född 1957

Pensionsekonom på Min Pension

E-post: kristina.kamp@minpension.se
 

Lars Nilsson

Född 1950

Avtalspensionär

E-post: lars.nilssonkonsult@gmail.com
 

Malin Dahlberg Markstedt

Född 1965
Manager, Rädda Barnen

E-post: mdmarkstedt@gmail.com
 

Publicerad: 2011-09-26

100 KR

Bli medlem för 100 kronor. Ansök redan idag.